Loțiune împotriva căderii părului - Mănăstirea Maicii Domnului, Grecia

Cumparati mai multe bucati si beneficiati de extra-reducere
Cantitate: 2+ 3+ 5+
Discount: 5% 7% 10%

Conține o combinație unică de plante aromatice (urzică, cimbru, rozmarin, dafin, frunze de nuc) sub formă de extract apos, pudră de aloe vera în formă concentrată (200:1), niacină (vitamina B3) și substanță activă redensyl, ce contribuie la întărirea rădăcinii firului de păr, stimulându-i creșterea sănătoasă și lăsându-i un aspect strălucitor.

Loțiunea se aplică prin pulverizare pe zona afectată a scalpului și nu se clătește ulterior, astfel încât să pătrundă în foliculi și să acționeze.

Produsele de la Mănăstirea Adormirii Maicii Domnului (Mikrokastrou) sunt preparate manual din plante medicinale, cultivate cu grijă și dragoste de maici, dupa rețete proprii, transmise din generație în generație.

Calitatea produselor se datorează unui amplu proces tehnologic, de la culegere, uscare, mărunţire şi până la preparare, împachetare şi etichetare. Totodată, pentru a li se păstra nealterate proprietăţile, preparatele sunt ambalate în recipiente atent selecționate.

Recoltarea plantelor pentru săpunuri, creme, șampoane și tincturi necesită răbdare, multă muncă și cunoștințe temeinice pentru prepararea lor. Totul se face doar manual, în atelierul mănăstirii, cu multă grijă, răbdare şi dragoste.

Ingrediente cheie: Aloe Vera, extracte de urzică, cimbru, rozmarin, dafin, frunze de nuc, vitamina B3, redensyl

Ingrediente: Aqua, Disodium EDTA, Sodium Metabisulphite, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Niacinamide, Betaine, Glycerin, Aqua, Parfum ή Levulinic acid, Glycerin, Sodium Levulinate, Aqua, Alcohol Denat, Chlorphenesin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Aqua, Glycerin, Sodium Metabisulfite, Glycine, Larix Europaea Wood Extract, Glycine, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract.

Gramaj: 150 ml.